Grupa Chesapeake

Grupa Chesapeake jest korporacją z siedzibą w Wielkiej Brytanii. To globalny producent etykiet i opakowań dedykowanych dla produktów markowych, farmacji, ochrony zdrowia oraz branż: spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, budowlanej.

Pod marką Chesapeake funkcjonuje 37 fabryk w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Grupa działa zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Towarzyszy jej filozofia oparta na idei oferowania klientom globalnej obsługi przy wykorzystaniu miejscowych zasobów. Inwestycja w Polsce stanowiła kolejny krok w stronę obecności na wszystkich rynkach lokalnych, w tym także w Europie Środkowej i Wschodniej.

Grupa Chesapeake odznacza się wyjątkowym dla tej branży poziomem i skalą nowych inwestycji, dzięki czemu umacnia swoją pozycję w czołówce producentów opakowań, oferuje najwyższe, ponadprzeciętne standardy produkcyjne i systematycznie poszerza ofertę produktową.

Wartość obrotów za rok 2012 grupy Chesapeake to 632 mln Euro. Jako europejski lider branży opakowań kartonowych Chesapeake zatrudnia ponad 4 800 pracowników.

W grupie działają 2 piony (dywizje) produktowe:

  • farmacji i ochrony zdrowia,
  • wyrobów markowych.